22 The Download
0 Comment
01.02.2020 Upload date

Savaş Akın & Lokman Dag - Tape'den Kodese 1 - Sus Ulan Polis Dinliyor

Siyasal İslam

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 2 GB

Vatan gazetesi polis muhabiri yazar Savaş Akın
Ve Fox tv muhabiri Lokman Dağ'dan
Eğlenceli, dizi dışı bir etkinlik "tape'den kodese / sus ulan polis dinliyor"

"Ayşe Arman, sevgili Yılmaz Özdil'le röportaj yaparken benim televizyonculuğumu soruyor. Yılmaz da 'Uğur Dündar televizyonculuğun ZEUS'udur' diyor. Röportajın yayınlanmasından sonra bazı yakın dostlarım bu tanımı kullanıp, bana takılmaya başladılar. Ben de şakayı sevdiğim için aldırmadım.

Bunlardan bir tanesi de sevgili Nedim Şener'di.
Sık sık telefonla konuştuğumuz günlerin birinde Nedim aradığında 'Nasılsın Zeus?' dedi.
Ben de şakayı devam ettirerek 'Sağol Apollon sen nasılsın?' diye cevap verdim. ...
Nedim'in telefonda bana hitap ederken kullandığı 'ZEUS' tapelere 'deyyus' olarak geçmiş! Güler misin, ağlar mısın? ..."
Uğur Dündar

"Elinizdeki kitap, ülkemizde çok acı ve üzücü anıları akla getiren 'telefon dinleme' olayına değişik bir boyut getiriyor. Yasal dinlemelerle suç örgütlerinin karanlık ilişkileri ortaya çıkarılırken, okuyucunun gülmekten kendini alamayacağı sahneler, diyaloglar sergileniyor. Telefonlarının dinlendiğini bilen kişilerin, buna bir tedbir olarak, kısık sesle konuşmaları gibi mizah tonu yüksek yaşanmışlıklara yer veriliyor. Böyle bir kitap insanların düş gücünden değil ancak hayatın içinden kaynaklanabilirdi. Çünkü hayat, düş gücünden daha zengin.
Kitabı okudukça bana adalet vereceksiniz."
Zülfü Livaneli


"Gazetecilik için 'objektif' meslek denir. Halbuki, fotoğraf makinesi'nden ibaret değildir. Telefon ahizesi'dir tıpkı zamanda… Çünkü, gördüklerimiz bazen flu olabilir ama, duyduklarımız her süre nettir.
Türkiye gerçeğini kulak'tan anlamamızı sağlayan, kahkahalarla okuyacağınız bir kitap bu."
Yılmaz Özdil


"Muhabir; günlük düşünür, günlük üretir... Habercilikte; özellikle de televizyon haberciliğinde ne yazık ki dün yoktur bugün vardır. Ancak kanımca hayata not düşmek de gerekir. Genç ve yetenekli televizyon muhabirlerinin yazdıkları kitaplar beni çok mesut ediyor. Aynı çatı altında çalış- tığım genç ve yetenekli haberci Lokman Dağ ve arkadaşı Savaş Akın, uydudan uçup gitmemesi gereken bilgileri damıtarak kitaplaştırdı. Okuyunca iyi de ettiğini gördüm... Sanırım siz diğer okuyucular da göreceksiniz ve de tebessümle okuyacaksınız."
Doğan Şentürk

"Telefon dinlemelerinin perde arkasında yaşananlar fıkra gibi olabiliyormuş. Okurken bu kadar da olmaz diyeceğimiz, tam bir durum komedisinin arasında buluyorsunuz kendinizi.
Hızlı akan hayatın arasında size değişik duygular yaşatan eğlenceli bir kitap..."
Burak Özçivit


"Ben herzaman kulakmisafiri oldum. Hiç telekulak misafiri olmamıştım. Size okuyunca ne olur bilmem ama,
benim gülmekten ömrüm uzadı kesin... "
Gupse Özay