194 The Download
0 Comment
08.12.2019 Upload date

Michael Talbot - Holografik Evren

Astronomi

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 2 MB

Lazer ışınları sayesinde boşluğa yansıtılan üç boyutlu imgeler olan hologramları bugün herkes biliyor. Dünyanın en saygın bilimadamlarından ikisi, Einstein’ın öğrencisi ve Londra Üniversitesi öğretim üyesi kuantum fizikçisi David Bohm ile çağdaş beyin anlayışımızın mimarlarından Stanford Üniversitesi nörofizyoloğu Karl Pribram evrenin bir hologram yani kelimenin tam manasıyla insan beyni tarafından yaratılmış bir imge olabileceğini düşünmektedirler. Bu çok çarpıcı yeni evren anlayışı sadece çok fizik bilmecesini çözmekle kalmıyor, telepati, vücut dışı deneyim ve ölüme yakın deneyim gibi gizemli olaylara, ayrıca kozmik birlik ve mucizevi iyileşme gibi dinsel ve mistik deneyimlere de açıklık getiriyor.

“Maddeyi ve bilinci sadece bir tüm halinde içeren dev hologram olarak evren fikri eminim ki ‘Gerçeklik nedir?’ sorusunu soran herkes için kışkırtıcı olacaktır. Bu kitap soruya kalıcı bir cevap getirebilir.”


—Dr. Fred Allan Wolf, Kuantum Bilmecesi adlı kitabın yazarı-

“Bu yeni verilerin ilgi sektörü o denli geniş ve kapsamlıdır ki, insan psikolojisi, ruh hastalıkları ve tedavi süreçleri konusundaki görüşlerimizde bir devrim yaratabilir. Gözlemlerden bazıları, önemleri bakımından, psikoloji ve psikiyatrinin çerçevesini aşmakta ve Batı biliminin yürürlükte olan Newtoncu-Kartezyen modeline önemli boyutta meydan okumaktadır. Bu görüşler insan doğası, kültürü, tarihi ve gerçeği konusundaki imgelerimizi etkin bir boyutta değiştirebilir.”


—Stanislav Grof, Kozmik Oyun adlı kitabın yazarı-


(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 456

Ebat : 13,5x21

İlk Baskı Yılı : 2015

Baskı Sayısı : üç Basım

Dil : Türkçe

Medya Cinsi : Ciltsiz