25 The Download
0 Comment
31.01.2020 Upload date

Eren Erdem - Nurjuvazi

Siyasal İslam

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 2 GB

Eren Erdem bu kitabında, "din elbisesini tersten giydirenleri", dini kullanarak kapitalizme eklemlenenleri, dinci akımın ekonomi-politiğini ele alıyor. Bu felsefenin önde gelen temsilcisi ise, bugün gündemin en çok anılan kişisi olan Fethullah Gülen ve onun başını çektiği örgütlenmedir. Daha o zamanda, "dokunanın yandığı" dönemde, Eren Erdem Gülen cemaatinin İslam dinini kullanarak ABD'nin desteğiyle nasıl da devlet arasında örgütlendiğini örnekleriyle gösteriliyor. Nurjuvazi, tıpkı sürede Fethullahcıların toplatma davası açtığı kitaplar arsında da yer alıyor.

Eren Erdem kitapta şunları söylüyor:

"Elinizde tuttuğunuz bu kitap, bildiğiniz ve gerçek sandığınız çok yanlış karşısında; doğruların rehberliğinde kaleme alınmıştır. Değişmek, kişiye ve topluma değişik bakmak, gerçekleri aramak gibi bir ihtiyaç ya da talebi olmayanların bu kitabı okuması çok anlamsız olacaktır."

"Çağımız, zulmün ve esaretin çağıdır. Buna ayak uydurmak demek, bu hale ortak olduğunu afiş etmektir. Müslüman zihin, kendini Dar'a çekmelidir. Sorgulamalıdır! İslam, zulme karşı olmak durumundadır.

"Dokunan yanıyor. Ama dokunmaya devam etmeli. Çünkü Allah ve Resulü'ne karşı sorumluluk bilinciyle devinim eden her Müslüman, bu tür 'küfürbaz' cenahlara karşı dik duruş sergilemelidir."