137 The Download
0 Comment
25.12.2019 Upload date

Bulent Kisa - Cinsel Simya

Psikoloji

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 2 MB

Kadının içgüdüsel doğası, vahşi ilkel doğası, mistisizmin kapısına dayanmadan rahat edemez. Ve bu kapının en rahatça açıldığı anahtarlardan bir tanesi de cinsel eylemdir.

İki çok etkili taklit vardır: İlki küçük çocukları taklit etmek (şamanik dans, nefes, meditasyon, yoga v.s.), ikincisi de cinsel birliktelikteki hareketleri taklit etmek. İlkinde sadece enerjiyle çalışırız, ikincisinde enerjiyi katlama ve zevk ile fişekleme yolunu keşif ederiz.

Bu yolda harcanan emeğin adale kütlesi yada şişmiş bir cüzdan misali maddi bir karşılığı yoktur. Mistik / enerjik cinsellik ile elde edilen kazanımı sınıflandıracak olursak, o bir sanat dalı misali gibidir. Ruhsal doyum getirir, duyu ötesine bir köprü olarak değer taşır. Kısaca ona fizik ötesini görme ve oradan esintiler getirme sanatıdır diyebiliriz. Ve her bir sanat sektörünün olduğu gibi, garantisi yoktur. Aşk ve zevk için yapılır. Yaratma ihtiyacı ve hafif şizofrenik güdülerle gidilir. Bu yolun yolcusuysanız, sıradan, işinde gücünde olan biri, bir banka memuru misali olmanız beklenemez. Sizin sanatsal yeteneğiniz, çılgınlığın ve bilgeliğin sınırları arasında gider gelir. Sanatta ustalaşmanız, sizin hayatınıza kattıkları ile ölçülür ancak. Örneğin metafiziki mucizelerle, vizyon ve duyu ötesi algılarla. Fırçanızdır onlar, düşler ise yarattığınız resimleriniz