46 The Download
0 Comment
08.12.2019 Upload date

Ayfer Tunç - Evvel Otel Saklı

Edebiyat

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 2 GB

Okurlarımızı Ayfer Tunç’un yeni hikaye kitabıyla buluşturuyoruz. Ayfer Tunç, bu güne kadar yazdığı Taş-Kağıt-Makas, Aziz Bey Hadisesi gibi hikaye kitaplarıyla, öykücülüğümüzde önemli bir yer edindi. Son devre öykücülüğümüzde kendine özgü hikaye örgüsü ve sıcak anlatımıyla, insanların iç dünyalarını çizmede gösterdiği başarıyla kendi yolunu çizdi. İnce, duyarlı anlatımıyla unutulmaz öyküler yazdı.

Ayfer Tunç’un yeni öyküleri, kendine özgü melankolik atmosferiyle ilgi çekiyor. Terk edilmiş odalardan kendi trajik hikâyesini yazacak bir yazarla karşılaştığını düşünen sadece kadınlara, uzakta bir başına ölmüş kardeşlerden aşk acılarının çeşitli hallerine kadar, bu öyküler kendi dünyamızın bambaşka yönlerini hatırlatıyor bize.

Daha evvela Ayfer Tunç’un ilk romanı Kapak Kızı’nın gözden geçirilmiş basımını yapmıştık... Ardından Taş-Kağıt Makas ve Bir Maniniz Yoksa Annemler Size Gelecek okurla buluşmuştu. Evvelotel, gene değişik okuma önerileriyle çıkıyor okurun karşısına. Bu kitap, Ayfer Tunç’un yapıtı arasında yepyeni bir doruk. Gerek çok katmanlı yapısıyla, gerek öykücülüğümüze getirdiği açılımlarla, gerekse yapıtın aslında tamamlanmamış bir süreç olduğunu hatırlatışıyla Evvelotel, çok konuşulmaya namzet bir kitap.
gizle


Yayın Tarihi   2018-08-17
ISBN 9750732720
Baskı Sayısı 6. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 224
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 12.5 x 19.5 cm