81 The Download
0 Comment
08.12.2019 Upload date

Ayfer Tunç - Dünya Ağrısı

Edebiyat

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 2 GB

“Hayat, kayaç katmanları gibi parçalarına ayrılan değersiz bir kütledir.”

Türkçe edebiyatın sözünü sakınmayan kalemi Ayfer Tunç, yazarlık hayatının 25. yılında sarsıcı bir romanla karşımızda.
Hayatı “yolcu” olarak yaşamak isterken baba mirası otelin işletmecisi, ailesinin “reisi” olmak durumunda kalan Mürşit, her geçen gün tamahkârlaşan bir şehirde, gerçek dostluğu İstanbul’da bıraktığı hayaletlerden kaçarak Mürşit’in oteline sığınan Madenci’de buluyor. İki arkadaşın dünya algısı, okuyucuya Türkiye tarihindeki utanç sayfalarının bir özetini sunuyor.
Arka planı toplumsal facialar, kitlesel cinnet hikâyeleriyle örülen Dünya Ağrısı’nda, geçmişle hesaplaşma cesaretini gösteren kullanıcılarını yaşadıkları toplumdan ayıran hudut imleniyor.
Dünya Ağrısı kelimelerle sıkılmış bir yumruk.

Böyle bir şehirde giz saklamanın imkânsız olduğunun bilincinde değil. Öğrenecek elbet, bir gün belde dediği şeyin birbirini gözleyen sayısız gözden ibaret olduğunu o da anlayacak. Ama buna çoktan alışmış olacak ya da daha fenası başkalarını gözleyen sayısız gözden bir tanesi haline gelecek. Babamın oğlu o olmalıydı diye düşünüyor, ben, oğlum gibi bir oğul olsaydım babam mesut ölürdü; oğlum babamın istediği gibi bir oğul olduğu için ben mutsuz öleceğim.
gizle


Yayın Tarihi   2019-09-03
ISBN 9750719288
Baskı Sayısı 6. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 336
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 21 cm